Sedacja wziewna tzw. gaz rozweselający.

W wielu krajach zachodnich sedacja wziewna, czyli potocznie tak zwany gaz rozweselający jest bardzo popularny podczas leczenia stomatologicznego zarówno dorosłych jak i dzieci. W Polsce metoda ta zyskuje coraz większe uznanie wśród Pacjentów.

Dla kogo jest sedacja? Sedacja wziewna proponowana jest osobom, które odczuwają lęk, niepokój podczas zabiegów w gabinecie dentystycznym. Metoda ta stosowana jest z powodzeniem także u dzieci. Odpowiednio dozowana mieszanka gazów: tlenu i podtlenku azotu ma za zadanie uspokoić i rozluźnić Pacjenta przed i w trakcie zabiegu. Jest to całkowicie bezpieczna procedura i może być stosowana także u osób z nadciśnieniem, padaczką oraz z astmą.

U kogo nie może być stosowana sedacja? Sedacja wziewna jest bezpieczną procedurą, jednakże należy jej unikać, gdy Pacjent jest chory m. in. na: stwardnienie rozsiane, porfirię, rozedmę płuc, choroby psychiczne, alkoholizm, przerost migdałków. Gabinet Stomatologiczny Korczakdent Natalia Malicka unika również sedacji u kobiet w ciąży.

Jak wygląda sedacja dla dorosłych? Pacjent siada na fotelu stomatologicznym i ma zakładaną maseczkę na nos- nosem wdycha specjalnie przygotowaną mieszankę gazów medycznych. Sedacji mogę się poddać tylko osoby, które mają drożne drogi oddechowe- katar, przeziębienie, wyklucza możliwość przeprowadzenia tej procedury. Przez cały czas utrzymywany jest kontakt z Pacjentem, który czuje się na fotelu komfortowo. Nie ma już mowy o strachu i lęku- pojawia się miłe uczucie spokoju, błogostanu i rozluźnienia, a lekarz dentysta w tym czasie leczy zęby. Po zakończonym leczeniu, Pacjent oddycha przez określony czas czystym tlenem i wyprowadzany jest z sedacji. Po upływie pół godziny można prowadzić auto.

Sedacja wziewna dla dzieci? Gabinet Stomatologiczny Korczakdent Natalia Malicka stosuje z powodzeniem sedację również u najmłodszych Pacjentów. Warunkiem udanej sedacji jest współpraca dziecka i osoby, która z dzieckiem przychodzi. Jeśli dziecko nie będzie chciało założyć maseczki na nos, będzie się wyrywało i płakało, to zabieg nie zostanie przeprowadzony. Dlatego w sedacji u dzieci ważna jest wizyta adaptacyjna, która pozwoli zapoznać się z gabinetem stomatologicznym oraz z samą sedacją. Ponadto każde dziecko dostanie własną maseczkę do domu, żeby nauczyło się odpowiednio przez nią oddychać. Tak przygotowane dziecko powinno chętniej współpracować podczas leczenia. Gaz rozweselający dla dzieci będzie miłym wspomnieniem, czasem dzieci nawet nie pamiętają samego leczenia zębów podczas sedacji wziewnej.

Na sedację wziewną czyli gaz rozweselający zapraszamy wszystkich chętnych Pacjentów, szczególne z takich miast jak Kalisz, Konin, Ostrów Wielkopolski. Komfortowe warunki w naszym gabinecie w połączeniu z sedacją pozostawią same miłe wspomnienia.

Do zobaczenia u nas :)